Doświadczenie

Flying Wild Hog

Moim najważniejszym projektem jest Flying Wild Hog, warszawskie studio produkujące gry komputerowe, którego jestem współzałożycielem. Od momentu powstania studia w 2009 roku jestem tam dyrektorem, pełniłem również rolę dyrektora kreatywnego przy produkcji gier Hard Reset, Shadow Warrior i Shadow Warrior 2.

CD Projekt Red

Od grudnia 2008 do kwietnia 2009 pracowałem na stanowisku programisty narzędzi w studio CD Projekt Red.

Scott Tiger S.A.

W firmie Scott Tiger S.A. pracowałem od czerwca 2002 do grudnia 2009 roku. Miałem tam unikalną możliwość zaprojektowania i realizacji "od zera" projektów, które służyć miały do łatwiejszego i szybszego wytwarzania produktów dla klientów. Wspólnie z kilkuosobowym zespołem, którym zarządzałem, stworzyliśmy Kolibra i Stonogę, dwa systemy pozwalające projektować interfejsy do aplikacji wykorzystujących nasz, również autorski, serwer aplikacji Octopus.

Zaprojektowałem również dwa języki wysokiego poziomu, które służą do opisywania aplikacji w warstwie biznesowej i warstwie interfejsu użytkownika. Dodatkowo zaprojektowałem i zaimplementowałem kompilatory dla tych języków.

Powyższe projekty były na tyle interesujące i nowatorskie, że razem z moim przyjacielem Tomkiem Plewą napisaliśmy i obroniliśmy na Politechnice Warszawskiej pracę magisterską zwiazaną z wyżej wymienionymi systemami.

Inne projekty

kartabu.com

kartabu.com to narzędzie, które pozwala wspólnie tworzyć nowe karty do gry Tabu. Każdy z użytkowników systemu może dodawać nowe hasła oraz tabu do istniejących kart. Jednocześnie można głosować na najlepsze, naszym zdaniem, zakazane określenia. W ten sposób społeczność wspólnie buduje karty do gry. Użytkownicy mają również możliwość oceniania i komentowania kart oraz ich drukowania. System ma formułę otwartą - każdy może się w nim zarejestrować i tworzyć nowe karty.

Serwis został napisany zupełnie od podstaw. Wykorzystuje bazę danych MySql. Od momentu wybrania technologii do wersji RC powstawał około 15 godzin (koniec września 2008).

polimetr.pl

polimetr.pl to narzędzie, które umożliwia określenie pozycji poglądów politycznych na mapie pojęć prawica/lewica i konserwatyzm/liberalizm. System jest oparty na wypełnianych przez użytkowników ankietach. W ankiecie wypełniający sam określa, w jakich sposób postrzega swoje poglądy w skali poglądów ekonomicznych (lewica/prawica) i obyczajowych (konserwatyzm/liberalizm). Dzięki temu jego późniejsze odpowiedzi na pytania tematyczne będą przez system "kojarzone" z wybraną pozycją polityczną. Siła wpływu wybranej ankiety na system (tzw. wiarygodność) jest proporcjonalna do spójności odpowiedzi, tzn. jeśli jakieś odpowiedzi są ze sobą sprzeczne lub nie do końca zgodne - wiarygodność wybranej ankiety jest mniejsza (spójność badana jest między innymi na podstawie odpowiedzi na specjalne, krótkie pytań dodatkowe).

Serwis został napisany zupełnie od podstaw. Wykorzystuje bazę danych MySql. Od momentu wybrania technologii do wersji RC powstawał około 100 godzin.

wpinka.pl

wpinka.pl to serwis poświęcony wspinaczce sportowej w Warszawie. Pomysł powstania naszego portalu pojawił się we wrześniu 2007 roku. Chcieliśmy stworzyć miejsce w sieci, gdzie zarówno początkujący jak i doświadczeni wspinacze w Warszawie mogliby znaleźć interesujące oraz przydatne informacje.

Serwis zbudowałem w oparciu o CMS Joomla. Większość komponentów i modułów została przeze mnie mocno zmieniona i dostosowana do realizacji wielu nowych funkcjonalności. Zmiany dotknęły około 40% plików wersji orginalnej! Serwis od momentu wybrania technologii do wersji RC powstawał około 200 godzin. Od 2010 roku serwis nie jest uaktualniany.

Edukacja

1998-2003 Studia dzienne na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, specjalność Inżynieria Oprogramowania i Systemy Informacyjne, obrona pracy magisterskiej w roku 2007
2000-2001 Studia dzienne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Filozofia, studia przerwane po pierwszym roku
1994-1998 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, profil matematyczno-informatyczny