Experience

Flying Wild Hog

My most important project is Flying Wild Hog, polish game development studio. I am a co-founder of the studio and since the foundation in 2009, I have been the CEO of the company. I am also the creative director for, among others, Hard Reset, Shadow Warrior and Shadow Warrior 2 games.

CD Projekt Red

From December 2008 to April 2009 I worked as a tools programmer at CD Projekt Red studio.

Emerge Software

In 2012, together with my three good friends, we founded the Emerge Software company, which was intended to be an incubator for our ideas. Several of them turned into thriving companies.

Emerge Consulting is a software house providing solutions, among others, for Swedish telecoms.

Emerge IT Support provides hardware and outsourcing of IT services for business.

Vile Monarch is indie game development studio we founded together with Grzegorz Mazur and Kacper Kwiatkowski.

Kate4Kids to firma produkująca designerskie lalki. Jeden z pomysłów, które nie odniosły dużego komercyjnego sukcesu, ale ciągle jesteśmy z niego dumni.

Scott Tiger S.A.

W firmie Scott Tiger S.A. pracowałem od czerwca 2002 do grudnia 2009 roku. Miałem tam unikalną możliwość zaprojektowania i realizacji "od zera" projektów, które służyć miały do łatwiejszego i szybszego wytwarzania produktów dla klientów. Wspólnie z kilkuosobowym zespołem, którym zarządzałem, stworzyliśmy Kolibra i Stonogę, dwa systemy pozwalające projektować interfejsy do aplikacji wykorzystujących nasz, również autorski, serwer aplikacji Octopus.

Zaprojektowałem również dwa języki wysokiego poziomu, które służą do opisywania aplikacji w warstwie biznesowej i warstwie interfejsu użytkownika. Dodatkowo zaprojektowałem i zaimplementowałem kompilatory dla tych języków.

Powyższe projekty były na tyle interesujące i nowatorskie, że razem z moim przyjacielem Tomkiem Plewą napisaliśmy i obroniliśmy na Politechnice Warszawskiej pracę magisterską zwiazaną z wyżej wymienionymi systemami.

Inne projekty

kartabu.com to portal, gdzie społeczność może wspólnie tworzyć nowe karty do gry Tabu. Każdy z użytkowników może dodawać nowe hasła oraz tabu do istniejących kart, głosować na najlepsze określenia i drukować karty. Serwis został napisany od podstaw, wykorzystuje PHP, MySql i JavaScript. Powstawał około 15 godzin pod koniec września 2008.

polimetr.pl to narzędzie, które umożliwia określenie pozycji poglądów politycznych na mapie pojęć prawica/lewica i konserwatyzm/liberalizm. System jest oparty na ankietach, gdzie wypełniający sam określa, w jakich sposób postrzega swoje poglądy w skali poglądów ekonomicznych i obyczajowych, przez co jego odpowiedzi na pytania tematyczne będą później skojarzone z wybraną pozycją polityczną. Serwis został napisany od podstaw, wykorzystuje PHP, MySql i JavaScript. Powstawał około 100 godzin i został uruchomiony w listopadzie 2009.

wpinka.pl to serwis poświęcony wspinaczce sportowej w Warszawie. Serwis zbudowałem w oparciu o CMS Joomla. Większość komponentów i modułów została zmieniona i dostosowana do realizacji nowych funkcjonalności. Serwis powstawał około 200 godzin. Od 2010 roku serwis nie jest uaktualniany.