Doświadczenie

Flying Wild Hog

Moim najważniejszym projektem jest Flying Wild Hog, warszawskie studio produkujące gry komputerowe, którego jestem współzałożycielem. Od momentu powstania studia w 2009 roku zajmuję stanowisko CEO, pełnię również rolę reżysera gry i dyrektora kreatywnego, aktualnie przy produkcji Evil West i Shadow Warrior 3, a w przeszłości między innymi przy produkcji gier Hard Reset, Shadow Warrior i Shadow Warrior 2.

CD Projekt Red

Od grudnia 2008 do kwietnia 2009 pracowałem na stanowisku programisty narzędzi w studio CD Projekt Red.

Emerge Software

Wspólnie z trójką moich przyjaciół w 2012 roku założyliśmy spółkę Emerge Software, która w zamierzeniu miała być inkubatorem dla naszych wspólnych pomysłów. Kilka z nich zamieniło się w prężnie działające firmy.

Emerge Soft to software house dostarczający rozwiązania między innymi dla szwedzkich telecomów.

Emerge IT Support dostarcza sprzęt i outsourcing usług IT dla biznesu.

Vile Monarch to niezależne studio produkujące gry komputerowe, które założyliśmy wspólnie z Grześkiem Mazurem i Kacprem Kwiatkowskim.

Kate4Kids to firma produkująca designerskie lalki. Jeden z pomysłów, które nie odniosły dużego komercyjnego sukcesu, ale ciągle jesteśmy z niego dumni.

Scott Tiger S.A.

W firmie Scott Tiger S.A. pracowałem od czerwca 2002 do grudnia 2009 roku. Miałem tam unikalną możliwość zaprojektowania i realizacji "od zera" projektów, które służyć miały do łatwiejszego i szybszego wytwarzania produktów dla klientów. Wspólnie z kilkuosobowym zespołem, którym zarządzałem, stworzyliśmy Kolibra i Stonogę, dwa systemy pozwalające projektować interfejsy do aplikacji wykorzystujących nasz, również autorski, serwer aplikacji Octopus.

Zaprojektowałem również dwa języki wysokiego poziomu, które służą do opisywania aplikacji w warstwie biznesowej i warstwie interfejsu użytkownika. Dodatkowo zaprojektowałem i zaimplementowałem kompilatory dla tych języków.

Powyższe projekty były na tyle interesujące i nowatorskie, że razem z moim przyjacielem Tomkiem Plewą napisaliśmy i obroniliśmy na Politechnice Warszawskiej pracę magisterską zwiazaną z wyżej wymienionymi systemami.

Inne projekty

kartabu.com to portal, gdzie społeczność może wspólnie tworzyć nowe karty do gry Tabu. Każdy z użytkowników może dodawać nowe hasła oraz tabu do istniejących kart, głosować na najlepsze określenia i drukować karty. Serwis został napisany od podstaw, wykorzystuje PHP, MySql i JavaScript. Powstawał około 15 godzin pod koniec września 2008.

polimetr.pl to narzędzie, które umożliwia określenie pozycji poglądów politycznych na mapie pojęć prawica/lewica i konserwatyzm/liberalizm. System jest oparty na ankietach, gdzie wypełniający sam określa, w jakich sposób postrzega swoje poglądy w skali poglądów ekonomicznych i obyczajowych, przez co jego odpowiedzi na pytania tematyczne będą później skojarzone z wybraną pozycją polityczną. Serwis został napisany od podstaw, wykorzystuje PHP, MySql i JavaScript. Powstawał około 100 godzin i został uruchomiony w listopadzie 2009.

wpinka.pl to serwis poświęcony wspinaczce sportowej w Warszawie. Serwis zbudowałem w oparciu o CMS Joomla. Większość komponentów i modułów została zmieniona i dostosowana do realizacji nowych funkcjonalności. Serwis powstawał około 200 godzin. Od 2010 roku serwis nie jest uaktualniany i jest już martwy.